HAKKIMIZDA


 

Ali Acar İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi, 1991 yılında Giresun' da kurulmuştur. İhaleli kamu işleri ile özel konut inşaatları yaparak ülke genelinde önemli bir yapım firması haline gelmiştir.

Bu güne kadar yapımı uzmanlık ve ileri teknoloji gerektiren ihaleli kamu işleri; sağlık yapıları (çeşitli büyüklükte hastaneler), eğitim yapıları (temel eğitim, lise ve fakülte binaları), Spor Yapıları (Samsun 33.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaat ve çeşitli sosyal tesisler), özellikli hizmet binaları (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Hizmet Binası, çeşitli büyüklükte AVM), kültür ve sanat yapıları ve Özel İdare Hizmet binası ile sayıları onbine yaklaşan nitelikli konut İnşaatlarını zamanında yaparak başarıyla tamamlamıştır. Bu başarılarından dolayı da üst düzey kamu görevlilerinden takdir ve başarı belgeleri almış, vergi sıralamalarında hep ön sıralarda olmuştur.

Sahip olduğu "Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Belgesi"ni bilgi ve deneyimiyle birleştirerek yurt dışında da çalışmalar yapmayı hedeflemektedir.

​Ali ACAR

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

VİZYON VE MİSYON


           Günümüz dünyasında "barınma", yaşam alanının ötesinde bir anlam ifade etmektedir. Artık insanlar imkanları ölçüsünde yaşam alanlarını sevgi bahçelerine dönüştürmektedir. Ali Acar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak, inşa ettiğimiz yapıların kullanılırken insanları mutlu etmesini ilke edindik. Misyonumuzu ve vizyonumuzu bu ilke üzerine konumlandırdık.

           Çağdaş ve modern teknolojiyi kullanarak, “kalite yönetimi” ve “çevre politikaları”na özen göstererek kentin ve doğanın dokusuyla uyumlu, kalıcı yapılar inşa etmek; taahhütlerimizi sözleşmelerimize uygun biçimde ve zamanında, şeffaflık ve dürüstlük ilkeleri çerçevesinde tamamlamak; devletimize ve çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımızı en hassas şekilde yerine getirmek öncelikli amacımızdır.

 

DEĞERLERİMİZ


           İlişkilerimizi Dürüstlük içerisinde yürütmek; işlerimizi Şeffaflık içinde gerçekleştirmek, Çalışkanlığı kendimizi sürekli yenilemenin ve geliştirmenin kaynağı olarak görmek, çalışmalarımızda daima Mükemmeliyetçiliği hedeflemek, Adil Olmak ve Etik Duruş’tan taviz vermemek, Çevre Duyarlılığı’na özen göstermek ve Sosyal Sorumluluğumuzu her zaman yerine getirmek temel ilkelerimizdir.

 

SAĞLIK, GÜVENLİK VE ÇEVRE


           İnşa ettiğimiz yapılarda, projelendirmeden üretim aşamasına kadar tüm süreçlerde müşteri odaklı kalite anlayışıyla hareket eder, tüm süreçleri yaşam kalitesi ve konforu ön planda tutarak “önce insan” anlayışıyla yönetiriz. Çalışma alanlarımızda kalite yönetim sistemleri ile Sağlık, Güvenlik ve Çevre standartlarını uygulayarak sorumluluk ve sürdürülebilirlik ilkelerine özen gösteririz.